fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Emocje po weekendowych zmaganiach naszych skoczków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem jeszcze nie opadły. Jak co roku organizatorzy zapewnili świetną zabawę, kibice atmosferę a nasi skoczkowie ucieszyli dobrymi skokami ale czy za rok zawody Pucharu Świata odbędą się bez przeszkód?

Od dawna wiemy, że Wielką Krokiew czeka modernizacja, ponieważ w tym roku kończy się jej certyfikat. Jeszcze w grudniu prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak na konferencji dotyczącej tegorocznych zawodów wspominał, że prawdopodobnie remontu Wielkiej Krokwi nie uda się przeprowadzić na czas, co oznacza, że w 2017 roku zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem nie odbędą się.

W miniony weekend odbyło się jednak posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym prezes Centralnego Ośrodka Sportowego Cezary Andrzej Jurkiewicz zapewnił, że zagrożenia dla Pucharu Świata nie ma. – Chcemy korzystając z ogromnego doświadczenia Tatrzańskiego Związku Narciarskiego zrobić ten remont, dotrzymać terminu. Możemy już zapraszać na zawody za rok, nie ma żadnego zagrożenia – mówił Jurkiewicz. Starosta tatrzański Piotr Bąk podkreślił jednak, że zostało niewiele czasu na remont Wielkiej Krokwi – Jeżeli w tym terminie nie uda się tego przeprowadzić, to może to być ostatni Puchar Świata w historii Zakopanego. Jestem przekonany, że do tego nie dojdzie. Między innymi dzisiejsze posiedzenie komisji sejmowej jest bardzo ważne bo chodzi o przeznaczenie określonych kwot w budżecie. Nie tylko na remont Wielkiej Krokwi ale i pozostałych skoczni bo dziś młodzi skoczkowie muszą jeździć na treningi do Szczyrku – podkreślił starosta. Jak ważny jest remont Średniej Krokwi i mniejszych skoczni w Zakopanem mówił Kamil Stoch podczas konferencji po konkursie drużynowym. Bez mniejszych skoczni w Zakopanem za kilkanaście lat nie będziemy mieć zawodników na światowym poziomie. Mamy jednak nadzieję, że remont zarówno Wielkiej Krokwi, jak i mniejszych obiektów w Zakopanem dojdą do skutku i za rok ponownie kibice z całej Polski będą mogli kibicować naszym zawodnikom.

źródło: radiokrakow.pl / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.