PŚ w Zakopanem. Wielkie oburzenie kibiców. Ruszyła sprzedaż biletów

Niedawno informowaliśmy o gigantycznej podwyżce cen wejściówek na zawody Pucharu Świata w Wiśle. Niestety, na podobny krok zdecydowali się organizatorzy imprezy tej samej rangi w Zakopanem. Za obejrzenie zawodów trzeba będzie zapłacić od 250 do nawet 750 zł. – To jest skandal. W dobie pandemii chcą się na nas dorobić – piszą w sieci kibice.

fot. M. Rudzińska

Ceny ponownie szokują

Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem już na stałe wpisały się w kalendarz zimowych imprez w Polsce. Nie inaczej będzie również w sezonie olimpijskim 2021/22. Rywalizację na Wielkiej Krokwi zaplanowano na 15 oraz 16 stycznia. 26 października rozpoczęła się już sprzedaż wejściówek na to wydarzenie, która potrwa najpóźniej do 12 grudnia. Można je nabyć na stronie shop.tzn.pl, jednak ceny ponownie szokują. O ile najtańszą z nich –  na piątkowe kwalifikacje można nabyć za 100 zł, tak żeby obejrzeć rywalizację z tzw. sektora premium trzeba już zapłacić aż 750 zł.

Najtańszy bilet na konkurs PŚ kosztuje 200 zł. – Jeśli chcę wybrać się z rodziną, a mam dwójkę dzieci, to muszę zapłacić 800 zł za jeden dzień. Czy ktoś w ogóle stawiał się na naszym miejscu? Czy skoki są tylko dla bogatych – pyta w wiadomości do nas pan Marek. Dodaje przy tym, że od lat jeździł na skoki do Zakopanego, ale tym razem nie będzie go stać. – Ewidentnie ktoś upadł na głowę. Kto to widział, żeby lepiej się opłacało jechać na zawody zagranicę, gdzie trzeba płacić w euro. Tak, tam wychodzi taniej – czytamy w jednym z komentarzy w sieci.

Bilety tylko imienne

Organizatorzy zawodów Pucharu Świata tłumaczą od początku, że na trybuny będą mogli wpuścić tylko połowę kibiców. A wszystko kosztuje. Niektórzy kibice mają jednak swoją teorię. – W stolicy polskich Tatr czują, że wkrótce mogą się skończyć sukcesy, zatem chcą się jeszcze dorobić. Szkoda, że nikt nie bierze pod uwagę faktu, że Polacy kochają ten sport. Takimi cenami odbierają nam szansę obejrzenia zawodów na żywo – przyznaje jeden z fanów dyscypliny.

Wejściówki na zakopiańską imprezę będą imienne, a wstęp na zawody będą posiadały wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 oraz tzw. ozdrowieńcy. Odpowiednie oświadczenie w tej kwestii trzeba będzie złożyć już w momencie zakupu biletów. Z przepisów tych zwolnione są dzieci do lat 12. Organizatorzy poinformowali też, że w przypadku odwołania zawodów, kibice mogą liczyć na zwrot kosztów zakupu biletów.

źródło: informacja własna