PŚ w Zakopanem: Uskrzydlony Stoch wygrywa u siebie!

DSC_0130-CopyKamil Stoch wygrywa dzisiejszy konkurs indywidualny w Zakopanem! Na Wielkiej Krokwi Polak nie miał sobie równych! Na podium stanęli również Austriak Stefan Kraft i Niemiec Severin Freund.

Kamil Stoch (134 i 133 m; 276.2 pkt.) już po pierwszej serii prowadził w konkursie na Wielkiej Krokwi. Po drugim skoku utwierdził nas tylko w przekonaniu, że to on tutaj będzie rozdawał karty. Drugim stopniem podium cieszył się Stefan Kraft (133 i 133,5 m; 273.9 pkt.) Na trzecim miejscu znalazł się Severin Freund (131 i 133 m; 267.1 pkt.), który wyprzedził w drugiej próbie Słoweńca Petera Prevca i zepchnął go na czwartą pozycję.

Najdłuższy skok dzisiejszej drugiej serii konkursu należał do Stefana Krafta (133,5 m), jednak ze względu na wynik poprzedniej serii i jedynie o pół metra krótszy skok Stocha, musiał on uznać wyższość gospodarza. Reszta Polaków spisała się poniżej oczekiwań. Piotr Żyła spadł z 16. pozycji na 27., Klemens Murańka z 20. spadł na 26., a Maciej Kot po skoku na 114,5 metra zajął ostatnią pozycję zawodów.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.