PŚ w Zakopanem: Triumf Niemców w konkursie drużynowym. Polacy na piątym miejscu

fot. Sportsinwinter.pl

fot. Sportsinwinter.pl

Drużyna niemiecka okazała się zdecydowanie najlepsza podczas dzisiejszych zmagań w konkursie drużynowym w Zakopanem. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a trzecie Słoweńcy. Polacy do podium stracili 6,4 punktu i ostatecznie zostali sklasyfikowani na piątej lokacie.

W sobotę w Zakopanem na Wielkiej Krokwi został rozegrany konkurs drużynowy. Reprezentanci Polski przystąpili do niego w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W biało-czerwonym teamie rywalizację rozpoczynał brązowy medalista mistrzostw świata w Lahti. W pierwszej serii Żyła uzyskał odległość 123 metrów i miał szóstą notę w swojej grupie. W finałowej części zmagań 33-latek znacznie się poprawił – skoczył 13,5 metra dalej. Najwięcej pytań należało stawiać przy drugim w polskim zespole Jakubie Wolnym. Dwudziesty drugi zawodnik Pucharu Świata 2018/2019 oddał przyzwoity skok w 1 serii (122,5 metra). Druga jego próba była jednak słabszy (118 m). Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch, który indywidualnie uzyskał szóstą notę dnia. Trzykrotny mistrz olimpijski dwukrotnie znacznie lądował poza granicą 130 metra (134,5 i 135,5 metra). Świetnie spisał się Dawid Kubacki. Polak będący w rewelacyjnej formie miał drugą notę dnia. W pierwszej serii skoczył na 135 metr, a drugiej uzyskał odległość 139,5 m. Nota zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni za finałową próbę wyniosła ponad 160 punktów.

Równe i dalekie skoki Kubackiego i Stocha nie wystarczyły jednak na to, aby Polacy mogli cieszyć się z kolejnego podium konkursu drużynowego w tym sezonie. Biało-czerwoni ostatecznie znaleźli się na piątej lokacie. Zdecydowany triumf odnieśli Niemcy. Podopieczni Stefana Horngachera, w składzie: Constantin Schmid, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Karl Geiger, o czterdzieści punktów wyprzedzili drugich Norwegów. Marius Lindvik, Robert Johansson, Daniel Andre Tande oraz Johann Andre Forfang wyprzedzili z kolei o 17,2 punktu słoweńską drużynę – Anze Laniska, Domena Prevca, Timiego Zajca i Petera Prevca. 2,5 punktu poza podium zostali sklasyfikowani Japończycy. Yukiya Sato ustanowił nowy rekord obiektu – wylądował na 147 m. Polacy do trzeciego miejsca stracili 6,4 punktu, a do czwartego 3,9 pkt. Dopiero na szóstej pozycji uplasowali się Austriacy. Siódme miejsce zajęli Czesi, a ósme Szwajcarzy. Do serii finałowej nie awansowali jedynie Rosjanie.

wyniki konkursu drużynowego

źródło: informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.