PŚ w Zakopanem. Treningi i kwalifikacje na Wielkiej Krokwi odwołane

fot. Tomasz Markowski

Piątkowe treningi i kwalifikacje otwierające weekend Pucharu Świata w Zakopanem zostały odwołane. Nim wiatr uniemożliwił kolejne próby, swoje skoki oddało czterdziestu siedmiu skoczków. Pojawiły się już informacje na temat zmienionego planu na kolejne dni na Wielkiej Krokwi.

fot. Tomasz Markowski

Wiatr przeszkodził

Zbyt silnie wiejący wiatr spowodował, że piątkowe skoki w Zakopanem zakończyły się po próbach czterdziestu siedmiu zawodników. W momencie przerwania pierwszego treningu na prowadzeniu plasował się Peter Prevc, który wylądował na 131. metrze. Kolejne pozycje zajmowało dwóch Szwajcarów – Gregor Deschwanden i Simon Ammann. Siódmy był Stefan Hula, a dziewiąty Jakub Wolny. Dwunasta lokata należała do Pawła Wąska, który finalnie mógł wystartować na Wielkiej Krokwi. Swoje skoki zdążyli oddać jeszcze Andrzej Stękała (miejsce 17.), Tomasz Pilch (26.), Jan Habdas (31.), Maciej Kot (33.), Kacper Juroszek (35.), Klemens Murańka (42.) i Aleksander Zniszczoł (miejsce 43.).

Nowy program

Po odwołanych treningach Polski Związek Narciarskie przedstawił zmieniony program sobotniej rywalizacji na Wielkiej Krokwi. O 13:30 rozpocznie się trening, a dwie godziny później seria próbna. Na 16:00 jest natomiast zaplanowany start konkursu drużynowego. W niedzielę o 14:30 mają wystartować kwalifikacje do zawodów indywidualnych, które ruszą o 16:00.

Źródło: informacja własna