PŚ w Zakopanem: Treningi dla Stocha i Freitaga, mocni Polacy

W piątek rozpoczął się cykl konkursów w Pucharze Świata w Zakopanem. W pierwszym dniu zostały rozegrane treningi przed kwalifikacjami do zawodów głównych. Najlepiej na nich z Polaków skakał Kamil Stoch, który wygrał pierwszy trening, a w drugim był tuż za Richardem Freitagiem.

W pierwszym treningu Kamil Stoch jako jedyny uzyskał łączną notę punktową wynoszącą powyżej 100 pkt i zdecydowanie go wygrał. Drugi był Norweg, który skacze w Zakopanem w zastępstwie za Daniel Andre Tandego, Marius Lindvik. Trzeci był Stefan Hula. W czołowej szóstce znaleźli się także Ziga Jelar, Ryoyu Kobayashi oraz Peter Prevc. W najlepszej dziesiątce zostali sklasyfikowani także ósmy Maciej Kot i dziewiąty Dawid Kubacki. Tomasz Pilch zajął 23. miejsce, Paweł Wąsek 25., Jakub Wolny 27., Aleksander Zniszczoł 39., Piotr Żyła 45., a Bartłomiej Czyż 48.

W drugim treningu najlepszym okazał się być Richard Freitag, który o zaledwie 0.7 pkt wyprzedził Kamila Stocha. Na trzecim miejscu znalazła się niespodzianka dzisiejszych treningów Marius Lindvik. Czwarty był Stefan Kraft, piąty Peter Prevc. Na siódmej lokacie znalazł się Dawid Kubacki, a na dziewiątej Stefan Hula. Czternaste miejsce zajął Maciej Kot, 22. Piotr Żyła, 37. Tomasz Pilch, 44. Paweł Wąsek, 45. Jakub Wolny, 46. Aleksander Zniszczoł, a 48. Bartłomiej Czyż.

Źródło: Informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.