PŚ w Zakopanem. Treningi dla Kobayashiego i Sato. Wąsek drugi

fot. M. Król

Ryoyu Kobayashi i Yukiya Sato okazali się najlepsi w seriach treningowych przed konkursem drużynowym w Zakopanem. W pierwszej rundzie drugą lokatę zajął Paweł Wąsek.

fot. M. Król

Wąsek w czołówce

W pierwszej serii treningowej triumfował Ryoyu Kobayashi (130 m), jednak to nie on był autorem najdłuższej próby. Trzy metry dalej wylądował Paweł Wąsek, który zakończył rundę na drugiej lokacie. Taką samą odległość uzyskał także czwarty Peter Prevc. Między Polakiem a Słoweńcem uplasował się jeszcze Yukiya Sato. Piąty był kolejny z reprezentantów Słowenii, Timi Zajc, szósty Killian Peier, a siódmy Karl Geiger. Na ósmej pozycji trening zakończył Anze Lanisek, a na dziewiątej Gregor Deschwanden. Czołową dziesiątkę uzupełnił Ziga Jelar.

Kolejni Biało-Czerwoni uplasowali się dopiero w trzeciej dziesiątce. W pierwszej rundzie treningowej 24. był Piotr Żyła, 25. Stefan Hula, a 30. Maciej Kot. Dwie pozycje za nim był Jakub Wolny. Klemens Murańka zajął miejsce 34., Aleksander Zniszczoł 40., Tomasz Pilch 43., a Kacper Juroszek 55. Dopiero 56. był Andrzej Stękała, a 60. Jan Habdas.

Y. Sato najlepszy

Także w drugiej serii najlepszy okazał się reprezentant Japonii. Tym razem na pierwszym miejscu uplasował się Yukiya Sato (135,5 m). Drugi był Cene Prevc (133 m), a trzeci Ryoyu Kobayashi (134 m). Czwartą lokatę zajął Jan Hoerl, a piątą Markus Eisenbichler. Szósty był Marius Lindvik, siódmy Clemens Aigner i ósmy Anze Lanisek. Pierwszą dziesiątkę uzupełniło dwóch reprezentantów Austrii – Daniel Huber i Daniel Tschofenig.

W drugim treningu ze swojego skoku zrezygnował Paweł Wąsek. Pod jego nieobecność najlepszym z Polaków był Tomasz Pilch, który uplasował się na 23. pozycji. Lokatę niżej rundę ukończył Piotr Żyła. Miejsca z czwartej dziesiątce zajęli Stefan Hula (pozycja 32.), Maciej Kot (34.) oraz Jakub Wolny (35.). Klemens Murańka był 44., Aleksander Zniszczoł 45., Kacper Juroszek 51., a Jan Habdas 57.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna