PŚ w Zakopanem : Stephan Leyhe wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w niedzielę!

Stephan Leyhe

 Niemiec Stephan Leyhe wygrał rywalizację w kwalifikacjach u podnóża Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W niedzielnym konkursie zobaczymy sześciu Polaków, a więc wszystkich których mógł wystawić trener Stefan Horngacher.

 Leyhe w swojej próbie uzyskał 131 metrów (142,1 pkt) i z przewagą 0,5 punktu zameldował się przed Słoweńcem Jernejem Damjanem (130 metrów). Czołową trójkę dopełnił powracający do pucharowej rywalizacji, zwycięzca 2 treningów, Peter Prevc (135,5 metra i 140,8 pkt).

 Najlepszym z biało-czerwonych okazał się Dawid Kubacki (125 metrów i 132,9 pkt), który zajął 8 miejsce. Tuż za pierwszą “10” uplasował się Jan Ziobro (124,5 metra i  131,4 pkt), a na 15 lokacie Stefan Hula (123 metry i 127,8 pkt). Pozostała trójka, która nie musiała się kwalifikować pojawiła się na skoczni i oddała dość równe i dalekie skoki : Piotr Żyła – 127,5 metra, Maciej Kot – 120 metrów oraz Kamil Stoch – 128,5 metra. Skład do konkursu drużynowego poznamy jeszcze tego wieczora, gdy Stefan Horngacher przekaże go mediom.

 Najlepiej z grona zawodników, którzy nie musieli się kwalifikować spisał się Richard Freitag (129,5 metra), który udział w sesji zawdzięcza nieobecności Stefana Krafta. Sędziowie “przesunęli” go do tej części zawodników po tym jak Austriak wycofał się z całego zakopiańskiego weekendu.

PEŁNE WYNIKI

 W sobotę w Zakopanem czeka nas rywalizacja drużynowa, a w niedzielę konkurs indywidualny. Zarówno jedne jak i drugie zawody rozpoczną się o godzinie 16. Liczymy na dobre wyniki polskich zawodników.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.