PŚ w Zakopanem: Stephan Leyhe najlepszy w serii próbnej, Dawid Kubacki drugi

15:37, 26.01.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 15:56, 26.01.2020

Stephan Leyhe okazał się najlepszy w serii próbnej przed konkursem indywidualnym w Zakopanem. Drugie miejsce zajął najlepszy z reprezentantów Polski Dawid Kubacki. Trzeci był lider Pucharu Świata Karl Geiger. W piątce uplasował się także Kamil Stoch.

Seria próbna przed niedzielnym konkursem indywidualnym w Zakopanem padła łupem reprezentanta Niemiec Stephana Leyhe. 28-letni skoczek potwierdził tym samym wysoką formę z rywalizacji drużynowej, kiedy to indywidualnie miał najlepszą notę. Zaledwie 0,3 pkt stracił jednak do niego najlepszy z biało-czerwonych Dawid Kubacki. Polak uzyskał odległość 137 metrów i pokazał, że dzisiaj będzie walczyć o podtrzymanie zwycięskiej passy w Pucharze Świata 2019/2020. Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karl Geiger. Medalista mistrzostw globu 1,7 pkt. Czwarty był najlepszy z japońskich zawodników Ryoyu Kobayashi ze stratą 1,8 punktu. Piątkę zamknął drugi z polskich skoczków Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał najlepszą odległość - 139,5 m.

W czołowej dziesiątce serii próbnej uplasowali się także: Słoweniec Timi Zajc, Czech Roman Koudelka, Austriak Stefan Kraft, Niemiec Constantin Schmid oraz Norweg Robert Johansson. Trzynaste miejsce zajął Piotr Żyła, trzydzieste dziewiąte Maciej Kot, a czterdzieste pierwsze Aleksander Zniszczoł. Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 16:00.