PŚ w Zakopanem: Seria próbna dla Eisenbichlera i Kubackiego

W serii próbnej, która poprzedzała konkurs drużynowy okazała się szczęśliwa dla Markusa Eisenbichlera (139,5 m) i Dawida Kubackiego. Jako drużyna najlepiej zaprezentowaliby się Austriacy.

Serię próbną dla Polaków rozpoczął Piotr Żyła. Po wczorajszych kwalifikacjach jego forma nie napawała optymizmem, jednak popisał się on dobrym skokiem na 125,5 m. Będący w niepewnej dyspozycji Maciej Kot oddał również przyzwoity skok na odległość 121,5 m.

W drugiej grupie zawodników najlepiej zaprezentował się Markus Eisenbichler. Niemiec poleciał aż 139.5 metrów! Tym samym wylądował 2 metry przed zeszłorocznym rekordem skoczni ustanowionym przez Kamila Stocha.

W trzeciej próbie pod biało czerwoną flagą skakał Kamil Stoch. Mistrz Świata z Predazzo skoczył 133,5 metrów, a tym samym zajął siódmą lokatę w serii próbnej. Skok na 137 metr pozwolił zająć ex aequo pierwsze miejsce Dawidowi Kubackiemu.

Najlepiej zaprezentowali się Austriacy. Na drugim miejscu znaleźliby się Norwedzy, natomiast Polacy zamykaliby podium. Reprezentacja Niemiec uplasowałaby się tuż za podium.

Lista Startowa 1 serii.

Wyniki serii próbnej

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.