PŚ w Zakopanem. Premierowe podium Stękały! Ryoyu Kobayashi wygrywa

fot. M. Król

Ryoyu Kobayashi najlepszym zawodnikiem sobotniego konkursu w Zakopanem. Po raz pierwszy w karierze miejsce na podium zajął Andrzej Stękała, który był dziś drugi. Czołową trójkę uzupełnił Marius Lindvik. W pierwszej dziesiątce uplasował się również ósmy Piotr Żyła.

fot. M. Król

W pierwszej rundzie najlepszy wynik uzyskał Halvor Egner Granerud (139 m). Norweg oddał najdłuższy skok w stawce i wyprzedzał o pół punktu drugiego Bora Pavlovcica (137 m). Na półmetku rywalizacji wirtualne podium uzupełniał Andrzej Stękała, który uzyskał odległość 137 metrów. Za czołową trójką plasowali się Ryoyu Kobayashi (136,5 m), Daniel Andre Tande (134,5 m) oraz Robert Johansson (133 m). Miejsca w czołowej dziesiątce zajmowali również Anze Lanisek, Yukiya Sato, Stefan Kraft i Marius Lindvik.

Poza wspomnianym Stękałą do rundy finałowej awansowało zaledwie trzech biało-czerwonych. W drugiej dziesiątce uplasowali się czternasty Piotr Żyła (132 m) i piętnasty Dawid Kubacki (132 m). Po skoku na 127,5 metra Kamil Stoch zajmował dwudziestą szóstą lokatę.

Finalnie zarówno Pavlovcic, jak i Granerud nie utrzymali pozycji zajmowanych po pierwszej serii. Dzięki próbie na odległość 134,5 metra Ryoyu Kobayashi odniósł pierwsze w sezonie zwycięstwo, a zaledwie 0,3 punktu za nim uplasował się Andrzej Stękała (133,5 m). Dla Polaka, który po swoim skoku był drugi, było to pierwsze podium w karierze. Czołową trójkę uzupełnił Marius Lindvik (141,5 m), który oddał najdłuższą próbę sobotniego konkursu. Za podium uplasowali się Anze Lanisek (135 m), Bor Pavlovcic (130 m) oraz Daniel Andre Tande (134 m). Liderujący po pierwszej serii Granerud (129 m) zakończył konkurs na siódmej lokacie.

W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden biało-czerwony – ósmy Piotr Żyła, który w drugiej serii oddał skok na odległość 134,5 metra. Pozostali Polacy zakończyli sobotnią rywalizację w drugiej dziesiątce. Jedenastą pozycję zajął Dawid Kubacki (131 m), a dwudziestą Kamil Stoch (132 m).

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna