PŚ w Zakopanem. Polacy wygrają zawody drużynowe? (lista startowa)

Przed nami drugie w tym sezonie zawody drużynowe. Co ciekawe po raz drugi na polskiej ziemi. Pierwsze zmagania drużyn miały miejsce na inaugurację Pucharu Świata w Wiśle. Teraz czas na Zakopane. 

Konkursy drużynowe na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem organizowane są od 2013 roku. Polacy stawali na podium tej rywalizacji pięciokrotnie. Raz, w 2018 roku odnieśli zwycięstwo. Czy tam razem uda się im to powtórzyć?

Przed rokiem Polaków zabrakło na podium, a zwycięstwo odnieśli podopieczni Stefana Horngachera. To właśnie Niemcy wygrywali w Zakopanem najczęściej, bo aż cztery razy.

W dzisiejszym konkursie na starcie zobaczymy dziewięć drużyn: Włochów, Finów, Szwajcarów, Japończyków, Słoweńców, Austriaków, Niemców, Norwegów i Polaków. Biało-czerwoni wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Pełna lista startowa

Początek konkursu o godz. 16:15. O 15:00 ma rozpocząć się seria próbna. Transmisję z zawodów na Wielkiej Krokwi przeprowadzi TVP1, TVP Sport oraz Eurosport 1.

źródło: informacja własna