PŚ w Zakopanem. Polacy prowadzą po pierwszej serii! Kubacki z najlepszą notą

screen - TVP Sport

Fantastyczni Polacy prowadzą po pierwszej serii konkursu drużynowego w Zakopanem. Tuż za nami są Austriacy. Trzecie miejsce już z większą stratą zajmują Niemcy. Dawid Kubacki uzyskał najlepszą notę, a Kamil Stoch był indywidualnie czwarty. 

screen – TVP Sport

Polska drużyna lideruje na półmetku rywalizacji konkursu drużynowego w Zakopanem. Fantastycznie zawody dla nas otworzył Kamil Stoch. Wylądował na 134 metrze, wygrał grupę a w całkowitym zestawieniu indywidualnych wyników pierwszej serii był czwarty. Taką samą odległość przy nieco lepszych warunkach uzyskał Piotr Żyła. Na punkcie konstrukcyjnym wylądował trzeci z naszych Paweł Wąsek, dla którego to z pewnością najlepszy skok tego weekendu.

Rewelacyjną próbę oddał lider kadry Dawid Kubacki. Skoczył na odległość 136,5 metra i miał zdecydowanie najlepszą notę. Ostatecznie podopieczni Thomasa Thurnbichlera prowadzą z przewagą zaledwie 2,9 punktu nad Austriakami. Już 15 punktów tracą trzeci Niemcy. Czwarta jest Norwegia, piąta Słowenia, a szósta Finlandia. W serii finałowej zobaczymy też Amerykanów oraz Czechów.

Wyniki pierwszej serii

Źródło: informacja własna

Obserwuj