PŚ w Zakopanem: Polacy po wygraną przed własną publicznością (lista startowa)

Kamil Stoch Stefan Horngacher

Już dziś odbędzie konkurs drużynowy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na starcie pojawi się aż 11 drużyn.

Przypomnijmy, że dzisiejszy konkurs drużynowy jest drugi w cyklu Pucharu Świata. Pierwszy odbył się w niemieckim Klingenthal, gdzie Polacy po raz pierwszy triumfowali w konkursie drużynowym. Obok nich na podium stanęła reprezentacja Niemiec oraz Austrii. Nasi reprezentanci są również liderami klasyfikacji Pucharu Narodów, dlatego będą skakać jako ostatni.

Do udziału w zawodach zostało zgłoszonych 11 drużyn z: Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Rosji, Czech, Japonii, Słowenii, Norwegii, Niemiec, Austrii oraz Polski. W sumie podczas pierwszej serii zobaczymy 44 zawodników. Polacy pojawią się w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. W gronie faworytów stawiani są Polacy, którzy podczas aktualnego sezonu prezentują bardzo dobrą formę. Oprócz nich wśród kandydatów do podium stawia się Austrię oraz Niemcy.

Rok temu podczas konkursu drużynowego na skoczni im. Stanisława Marusarza najlepsza była drużyna pochodząca z Norwegii. Drugą lokatę zajęła reprezentacja Austrii, natomiast na trzeciej pozycji znalazła się Polska.

Pełna lista startowa konkursu drużynowego.

Program zawodów:

Sobota, 21.01.

14:45 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.