PŚ w Zakopanem: Norwegia wygrała konkurs drużynowy, Polska trzecia

S0423235

Pierwsza seria konkursu drużynowego w Zakopanem pokazała, że Polacy są nareszcie są stanie oddawać dobre skoki nie tylko na treningach, ale również w głównych zawodach. Na półmetku rywalizacji nasza reprezentacja w składzie Andrzej Stękała, Maciej Kot, Stefan Hula i Kamil Stoch zajęła trzecie miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Austria, 

Dwa najlepsze skoki w pierwszej serii oddawali Austriacy: Stefan Kraft (136.0 m) i Michael Hayboeck (134.5 m). Jednak gorzej spisali się ich koledzy Manuel Poppinger i Manuel Fettner, w związku z czym na pierwszym miejscu znajdują się Norwegowie, u których najdłuższy skok oddał Kenneth Gangnes (134.0 m). Bardzo dobrze spisał się Kamil Stoch (134.5 m), który nie odstawał od światowej czołówki. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, która w tym sezonie wygrała już dwa konkursy drużynowe. Reprezentacja Słowenii uplasowała się na piątym miejscu. Szóste miejsce zajęli Czesi, siódme Szwajcarzy, a ósme Szwajcarzy. Z zawodami po pierwszej serii pożegnali się Rosjanie oraz Kazachowie.

W drugiej serii najlepszy skok oddał Norweg Kenneth Gangnes (138 m). Daleko polecieli również Andreas Stjernen (137,5 m), Michael Hayboeck (136,5 m). Świetne skoki oddawali bracia Prevcovie, czyli Peter i Domen którzy uzyskali po (135 m) . Z Polaków najlepiej skoczył Kamil Stoch, który skoczył 132 m. Daleko poleciał Maciej Kot uzyskując 131 m. Nieco słabiej spisał się Andrzej Stękała (120 m) jednak nasz skoczek skakał przy silnym tylnym wietrze.

Pełne wyniki konkursu drużynowego

Źródło: informacja własna / Fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.