PŚ w Zakopanem: Niemcy prowadzą po pierwszej serii, Polska piąta!

DSC_6634Po pierwszej serii konkursu drużynowego w Zakopanem prowadzi reprezentacja Niemiec. Wyprzedzają oni Norwegię oraz Austrię. Polska zajmuje aktualnie 5 miejsce.

 Początkowo nic nie wskazywało na tak wysokie miejsce naszych zachodnich sąsiadów, bowiem Michael Neumayer skaczący w pierwszej grupie lądował dosyć blisko i to w kiepskim stylu. Sytuację Niemców poprawił nieco Marinus Kraus, a Richard Freitag oraz Severin Freund prezentując bardzo wysoki poziom wyprowadzili swoją reprezentację na pozycję lidera (505.9 pkt). Tuż za nimi znajduje się ekipa Norwegii (494.8 pkt) oraz Austrii (494.0 pkt).

 Piotr Żyła w dosyć trudnych warunkach wylądował na 116 metrze. Aleksander Zniszczoł (123,5 m) po raz kolejny pokazał się z dobrej strony i wypracował nam dosyć sporą przewagę. Dawid Kubacki  (111 m) niestety zepsuł swój skok i przewaga wypracowana przez Zniszczoła została zaprzepaszczona. Kamil Stoch jak przystało na lidera kadry skoczył 130,5 m z dobrymi notami za styl. Wszystkie te czynniki wpłynęły na to, że nasza reprezentacja zajmuje 5 miejsce po pierwszej serii z łączną notą punktów 477.4 (28,5 pkt straty do Niemców).

Na skoczni początkowo panowały dosyć loteryjne warunki, ale z każdym skokiem znacznie się poprawiały. Początek drugiej serii konkursowej zaplanowany jest na godzinę 18:07

 Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.