PŚ w Zakopanem. Kwalifikacje dla Roberta Johanssona, czterech Polaków w dziesiątce

Fot. M. Król

Robert Johansson, wygrał kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Najlepszym z Polaków, okazał się być Andrzej Stękała.

Fot. M. Król

Norweg uzyskał 137 metrów, co dało mu triumf z notą 134 pkt. 6,4 pkt mniej zgromadził lider klasyfikacji generalnej Halvor Egner Granerud, który lądował cztery metry bliżej. Na 3. pozycji sklasyfikowano zwycięzcę ubiegłorocznego Pucharu Świata – Stefan Kraft (130,5 m).

W pierwszej dziesiątce uplasowało się czterech Polaków. Najwyżej z naszych znalazł się Andrzej Stękała, który po skoku na 126 metr zajął 5. miejsce. Zaraz za nim na 6. miejscu uplasował się Kamil Stoch (131 m). Natomiast na miejscu 7. uplasował się Klemens Murańka (131,5 m) . Ostatnim Polakiem, który znalazł się Piotr Żyła. Popularny wiewiór poleciał na 131 metr i zajął ostatecznie 10 miejsce. Tuż za podium znalazł się Simon Amman, a 8. miejsce exequo zajęli Japończycy: Yukiya Sato i Naoki Nakamura.

13. był Dawid Kubacki, 17. Tomasz Pilch, 32. Stefan Hula, 44. Maciej Kot, 45. miejsce exequo zajęli Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek, zaś 47. miejsce zajął najgorszy z Polaków – Jakub Wolny. Warto też powiedzieć, że do konkursu indywidualnego zakwalifikowało się 50 zawodników z 11 krajów.

Pełne wyniki.

Źródło: Informacja Własna