PŚ w Zakopanem: Kubacki na czele kwalifikacji, Stoch w najlepszej piątce

Kubacki i Stoch uplasowali się w czołowej piątce kwalifikacjach do niedzielnego konkursu drużynowego PŚ w Zakopanem. W sumie, prawo do udziału w zmaganiach wywalczyło pięciu z dziewięciu startujących Polaków.

Najlepszy skok kwalifikacji należał do Dawida Kubackiego, który osiągnął na Wielkiej Krokwi 140 metrów i 50 centymetrów. Z drugim wynikiem uplasował się skoczek z Japonii, Ryoyu Kobayashi, który zapisał na swoim koncie próbę o długości 139 metrów i 50 centymetrów. Czołową trójkę zamknął Austriak, Stefan Kraft, który uzyskał w swoim skoku 141 metrów. Na czwartym miejscu sklasyfikowano Philippa Aschenwalda (139,5 m), a na piątym Kamila Stocha (136 m).

Spośród dziewięciu “biało-czerwonych” zgłoszonych do kwalifikacji prawo do udziału w konkursie głównym wywalczyło pięciu. Oprócz Kubackiego i Stocha do niedzielnych zmagań przystąpią: Piotr Żyła (26. miejsce; 127 m), Aleksander Zniszczoł (46. miejsce; 120 m), Maciej Kot (48. miejsce; 118 m). Kwalifikacji nie przebrnęli: Stefan Hula (53. miejsce; 116 m), Adam Niżnik (54. miejsce; 117,5 m), Jakub Wolny (56. miejsce; 114,5 m) i Andrzej Stękała (57. miejsce; 117 m).

Przed trenerem Polaków trudny orzech do zgryzienia, musi bowiem dokonać wyboru czwartego zawodnika do jutrzejszej rywalizacji ekip. Pewni występu mogą być trzej najlepsi w kwalifikacjach kadrowicze. O decyzji Michała Doleżala dowiemy się jeszcze dzisiaj.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.