PŚ w Zakopanem: Konkurs dla Stocha, Kubacki trzeci

17:43, 26.01.2020 Angelika Uchacz Aktualizacja: 18:44, 26.01.2020

Konkurs indywidualny w Zakopanem dobiegł końca.  Kamil Stoch zdominował konkurencję w Zakopanem. Tuż za nim znaleźli się Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki.

Biało-Czerwona Kraina Czarów jak zwykle dostarczyła niesamowitych emocji i pięknych zmagań. Kibice dopisali, a zawodnicy dali z siebie wszystko. Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki, a Kamil Stoch był trzeci. Pozwalało to na nadzieję, że ponownie będziemy mogli usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego na Wielkiej Krokwi. I tak się stało!

Kamil Stoch swoimi skokami na 137,5 oraz 140 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie indywidualnym, który miał miejsce w Zakopanem. Drugim zawodnikiem na polskim obiekcie okazał się być Austriak, Stefan Kraft. Oddał on skoki na odległość 136 oraz 138 metrów. Na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kubacki, który skoczył na 140 i 133 metry, dzięki czemu po raz dziewiąty pod rząd stanął na podium Pucharu Świata.

Tuż za podium znalazł się Niemiec, Stephan Leyhe. Dotychczasowy lider Pucharu Świata, Karl Geiger, ukończył zmagania na piątym miejscu. Oddał skoki na odległość 134 i 136 metrów. Marius Lindvik (skoki na odległość 132 oraz 137,5 metra) uplasował się na szóstej lokacie. Ryoyu Kobayashi, który skoczył na 136 i 134 metry, został ostatecznie sklasyfikowany jako siódmy. Piotr Żyła zajął ósme miejsce, a Philipp Aschenwald był dziewiąty. Pierwszą dziesiątkę zamknął Peter Prevc.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był oczywiście Kamil Stoch, który oddał skoki na odległość 137,5 oraz 140 metrów. To pozwoliło mu to na stanięcie na najwyższym stopniu podium.  Tuż za nim, na trzecim miejscu, uplasował się Dawid Kubacki, dzięki swoim skokom na 140 oraz 133 metry. Piotr Żyła, który skoczył na 134 oraz 131 metrów  ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Aleksander Zniszczoł oddał skok na 121,5 metra. Niestety nota, jaką za niego osiągnął, nie pozwoliła mu na awans do drugiej serii. Został sklasyfikowany na 35. miejscu. Maciej Kot również nie przebrnął przez pierwszą serię i ukończył zawody na 44. pozycji.

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.