PŚ w Zakopanem. Granerud sięgnął po kolejne zwycięstwo. Słaby występ Polaków

fot. Tomasz Markowski

Niedzielne zmagania na Wielkiej Krokwi przyniosły jedenasty triumf Halvora Egnera Graneruda. Zawodnik oddał dwa dobre skoki i tym samym zapewnił sobie miejsce na najwyższym stopniu podium.

fot. Tomasz Markowski

Najlepszym zawodnikiem konkursu okazał się być Halvor Egner Granerud. To jedenaste zwycięstwo skoczka z Norwegii. Oddał skoki na odległość 132 oraz 133 metry. Tuż za nim uplasował się Anze Lanisek. Słoweniec skoczył na odległość 129 i 132 metry. Podium dopełnił Rober Johansson, który poprawił swoją lokatę o 17 miejsc w stosunku do pierwszej serii. Oddał skoki na odległość 125 i 142 metry.

Konkurs został zdominowany przez reprezentantów Norwegii. W pierwszej “dziesiątce” uplasowało się czterech reprezentantów tego kraju. Byli to Halvor Egner Granerud (1), Robert Johansson (3) i Marius Lindvik (4), a także Daniel Andre Tande (7).  Na 11. lokacie zmagania ukończył piąty z  Norwegów, Johann Andre Forfang. Reprezentanci Rosji również wykazali się dziś dobrymi skokami. Wszyscy trzej skoczkowie zakwalifikowali się do drugiej serii, a Mikhail Nazarov poprawił swój najlepszy wynik w karierze. W Zakopanem Rosjanin zajął bowiem 14. miejsce.

W drugiej serii znaleźli się tylko trzej Polacy. Najwyżej uplasował się Dawid Kubacki. Zajął szóste miejsce. Klemens Murańka zajął dziewiętnastą lokatę, a Kamil Stoch ukończył konkurs na 23. pozycji. Andrzej Stękała, który w pierwszej serii oddał dobry skok, został jednak zdyskwalifikowany za zbyt długie narty. Piotr Żyła zakończył zmagania po pierwszej serii, zajął bowiem 33. miejsce. Na 35. pozycji sklasyfikowany został Jakub Wolny, ex aequo z Timim Zajcem ze Słowenii. Paweł Wąsek był trzydziesty siódmy.

Pełne wyniki konkursu znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna.