PŚ w Zakopanem: Dodatkowe pociągi dowiozą kibiców na zawody

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Koleje Małopolskie podpisały list intencyjny z Polskim Związkiem Narciarskim w sprawie specjalnej oferty połączeń kolejowych na zawody Pucharu Świata w skokach Narciarskich w Zakopanem.

Coraz więcej dowodów mamy na to, że prawdziwy "szał" na skoki narciarskie w Polsce wrócił i utrzymuje się od dobrych kilkunastu miesięcy. Bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, zgodnie z oficjalną wersją organizatorów, wyprzedały się dosłownie w kilka godzin a to oznacza, że na kilkadziesiąt tygodni w stolicy polskich Tatr mogą spodziewać się ogromnej rzeczy turystów. Właśnie dlatego władze Polskiego oraz Tatrzańskiego Związku Narciarskie wyszły z inicjatywą organizacji dodatkowe transportu publicznego w weekend zawodów. Koleje Małopolskie przygotują pociągi o zwiększonej pojemności pasażerów w dniach 19-20 stycznia 2019 r. - Przewidujemy możliwość przewozu do Zakopanego i z powrotem podczas całego Pucharu około 4 tys. pasażerów. Wspólnie PZN, TZN i KM chcą ułatwić dotarcie na to wydarzenie jak największej rzeszy kibiców a podróż pociągiem pozwoli na uniknięcie korków na trasie Kraków – Zakopane - informuje przewoźnik.
To jednak nie koniec dobrych informacji. Koleje Małopolskie zapowiadają, że w związku z dużym zainteresowaniem Pucharem Świata, bilety na pociąg do Zakopanego będę w bardzo konkurencyjnych cenach. Na sobotnią i niedzielną serię skoków będzie można dojechać pociągiem Kolei Małopolskich z Krakowa o godzinie 8:31 (przyjazd do Zakopanego o godz. 11:30). Natomiast na podróż powrotną przewoźnik przygotował pociąg specjalny, którego godziny zostały dopasowane do harmonogramu zawodów. Ostatni raz dodatkowe połączenia na skoki w Zakopanem były organizowane jeszcze kiedy startował Adam Małysz.

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.