PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki wygra pierwszy raz na Wielkiej Krokwi? (lista startowa)

0

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Po wczorajszym konkursie drużynowym, w którym tryumfowali skoczkowie niemieccy, nadszedł czas na rozegranie zawodów indywidualnych. Czy znakomitą dyspozycję potwierdzi dziś Dawid Kubacki, który okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach? Jak na Wielkiej Krokwi zaprezentują się pozostali reprezentanci Polski?

Już dziś po raz czterdziesty pierwszy skocznia imienia Stanisława Marusarza będzie areną zmagań konkursu indywidualnego, odbywającego się w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dotychczas najwięcej – bo aż pięć razy – tryumf na niej święcił Austriak, Gregor Schlierenzauer. Spośród reprezentantów Polski smak zwycięstwa na Wielkiej Krokwi czterokrotnie poczuli Adam Małysz oraz Kamil Stoch (oczywiście mowa tu o konkursach indywidualnych). Z jednej victorii w Zakopanem cieszyli się także Stanisław Bobak (zwyciężył on w 1980 roku na Średniej Krokwi) i Piotr Fijas. Indywidualnego sukcesu w postaci zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata nie odniósł tu jednak najlepszy zawodnik 68. Turnieju Czterech Skoczni, Dawid Kubacki. Co więcej, będący w bardzo dobrej dyspozycji, nowotarżanin, ani razu nie znalazł się w czołowej trójce zakopiańskich zawodów. Dotychczas najlepszym jego rezultatem w konkursie odbywającym się na skoczni imienia Stanisława Marusarza była siódma lokata, na której uplasował się 28 stycznia 2018 roku.

W niedzielnym konkursie w gronie pięćdziesięciu zawodników pojawi się pięciu reprezentantów Polski. Jako pierwszy na belce zasiądzie zawodnik klubu WSS Wisła, Aleksander Zniszczoł (46. pozycja w piątkowych kwalifikacjach). Z numerem piętnastym będzie skakał czterdziesty ósmy w kwalifikacjach, Maciej Kot. Trzydziesty siódmy odda swój skok Piotr Żyła (26. lokata w eliminacjach), czterdziesty piąty – Kamil Stoch (5. miejsce podczas kwalifikacji), zaś z numerem czterdziestym siódmym na belce pojawi się zwycięzca kwalifikacji, Dawid Kubacki. Jako ostatni w pierwszej serii konkursu swój skok odda lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Karl Geiger z Niemiec.

Nie ulega wątpliwości, iż jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w dzisiejszych zawodach jest Dawid Kubacki, który już osiem razy z rzędu w trwającym sezonie Pucharu Świata plasował się na konkursowym podium. Czy Polak podtrzyma świetną dyspozycję i po raz dziewiąty z rzędu znajdzie się w najlepszej trójce? Czy po raz trzeci z rzędu wygra on konkurs Pucharu Świata? Czy – ku uciesze licznie zgromadzonych pod Wielką Krokwią kibiców – odniesie on dziś swój pierwszy tryumf na skoczni w Zakopanem? Wierzymy, iż wspaniała atmosfera panująca w zimowej stolicy Polski sprawi, że Biało-Czerwoni pokażą się z jak najlepszej strony, zaś sam konkurs nie będzie zakłócany niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby wypaczyć jego wyniki.

Lista startowa konkursu indywidualnego w Zakopanem

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.