PŚ w Zakopanem: Dawid Kubacki najlepszy w serii próbnej

Dawid Kubacki okazał się najlepszy w serii próbnej poprzedzającej indywidualny konkurs Pucharu Świata w Zakopanem. Skoczył 133,5 metra  i o 1.3 punktu wyprzedził Kamila Stocha. Skoczek z Zębu, podobnie jak trzeci w przedkonkursowym przetarciu Timi Zajc, skoczył 131 metrów. Lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi – był piętnasty.

Piotr Żyła zajął 19 lokatę (125 m), Stefan Hula był 30., miejsca od 31 do 33 zajęli kolejno Jakub Wolny, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek był 35. a zawodnicy z grupy narodowej (Stękała, Kantyka, Murańka) uplasowali się pod koniec stawki.

Zawodnicy początkowo skakali z szesnastej belki, jednak po słabszych skokach dziewięciu zawodników rozpoczynających serię członkowie jury zdecydowali się podnieść rozbieg o jeden stopień. Skoczkom przeszkadza dziś wiatr wiejący w plecy.

Na starcie ujrzeliśmy 47 zawodników – Noriaki Kasai i Mackenzie Boyd-Clowes odpuścili skok próbny, zaś David Siegel nie wrócił do pełnej sprawności po wczorajszym upadku w konkursie drużynowym – zabraknie go również w pierwszej serii.

PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ (PDF)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.