PŚ w Zakopanem: Czas na skoki w biało-czerwonej krainie czarów. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Już dzisiaj w Zakopanem rozpoczynamy biało-czerwone szaleństwo. Na Wielkiej Krokwi odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na ich starcie zobaczymy 66 skoczków. 

Kwalifikacje rozpoczną trzydniowe święto skoków w Zakopanem. Bilety na zawody zostały wyprzedane już we wrześniu. Skoki na Wielkiej Krokwi obejrzy komplet – 25 tys. kibiców w każdy dzień zawodów. W tym roku piątkowe kwalifikacje i sobotni konkurs będzie szczególny. Ze względu na ogłoszoną żałobę narodową, nie będzie w tych dniach oprawy muzycznej. Dodatkowo w sobotę, oddamy cześć tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska – Pawłowi Adamowiczowi.

W zeszłym roku kwalifikacje padły łupem Kamila Stocha. Skoczek z Zębu skoczył wówczas 138,5 metra. Na drugiej pozycji znalazł się Markus Eisenbichler (132,5 metra), a trzeci był Richard Freitag (135,5 metra). Jak widać profil zmodernizowanej Wielkiej Krokwi odpowiada również Dawidowi Kubackiemu, który w zeszłym roku zajął czwarte miejsce. Aktualnie prezentuje najlepsza dyspozycje ze wszystkich naszych reprezentantów. W minioną niedziele w Predazzo wygrał pierwsze zawody w swojej karierze i również w trakcie weekendu w Zakopanem liczymy na tego skoczka. Wszyscy kibice są również ciekawi formy Ryoyu Kobayashiego. To właśnie Kubacki we Włoszech powstrzymał Japończyka na jego drodze zwycięstw. Rok temu Kobauashi w kwalifikacjach był również wysoko bo w pierwszej dziesiątce zawodników. Być może będzie chciał powetować sobie zeszłotygodniowa porażkę z Włoch. Jeżeli ściany pomagają to musza pomoc Kamilowi Stochowi, dla którego Wielka Krokiew jest drugim domem. Może to właśnie tutaj Stoch odzyska dawny blask i będzie w stanie konkurować z Kubackim i Kobayashim.

Program zawodów na piątek:

piątek, 18 stycznia

16:00 oficjalny trening (2 serie)

18:00 kwalifikacje

Na Wielkiej Krokwi wystartują 11 reprezentantów Polski. Niestety wśród nich zabraknie Tomasza Pilcha, którego złapało silne przeziębienie. Tym samym nie wykorzystamy pełnej kwoty krajowej.

Pełna lista startowa

Więcej o Pucharze Świata w Zakopanem można przeczytać w Poradniku Kibica, który jest dostępny pod tym linkiem.

Źródło: Informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.