PŚ w Zakopanem: Czas na indywidualne zmagania. Będzie polska wiktoria? (lista startowa)

Po pełnym zwrotów akcji sobotnim konkursie drużynowym czas na niedzielny deser w postaci konkursu indywidualnego. Wiele wskazuje na to, że z Polakami w rolach głównych. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 16.00.

W niedzielę na starcie zobaczymy aż jedenastu naszych reprezentantów. Miejmy nadzieję, że ilość przerodzi się w jakość i także po dzisiejszych zawodach będziemy mogli celebrować Polaka stojącego na podium, najlepiej na samym jego szczycie. Głównym kandydatem do zwycięstwa z obozu gospodarzy zdaje się być Dawid Kubacki, który niejako wciągnął za uszy naszą ekipę na podium konkursu drużynowego. Gdyby podliczyć osobno indywidualne wyniki poszczególnych zawodników z sobotniego konkursu to wyjdzie nam, że Dawid zajął trzecie miejsce, za Kraftem i Koudelką.

Nie należy jednak lekceważyć starych mistrzów. Kamil Stoch pomimo falującej formy może na swojej skoczni zakręcić się wokół podium, choć na ten moment wydaje się, że byłaby to miła niespodzianka. We wczorajszym konkursie Kamil wyskakał dopiero 12. wynik indywidualnie i nie jest w gronie głównych kandydatów do podium w dzisiejszych zawodach.

 Po sobotnim konkursie to Stefan Kraft uchodzi za największego faworyta do triumfu, jednak musi się zmierzyć z całą ławą skoczków niemieckich, bo to oni wydają się jego głównymi rywalami w wyścigu po końcowe zwycięstwo. Zwyżkuje też forma Romana Koudelki i jeśli utrzyma on dyspozycję z wczorajszego popołudnia, to powinien zająć wysoką lokatę w konkursie indywidualnym. A kto wie, może wróci po długiej przerwie na podium?

Jest jeszcze oczywiście Ryoyu Kobayashi, o którym nie wolno zapominać, ale Japończyk obecnie delikatnie pikuje i nie wydaje się, że mógłby on sięgnąć po zakopiańską wiktorię.

Pełna lista startowa. 

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.