PŚ w Zakopanem: Czas na drugi konkurs drużynowy. Polacy powtórzą sukces? (lista startowa)

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Zakopiańska świątynia skoków po raz kolejny otwiera swoje wrota. Przed nami wielkie narciarskie święto rozgrywane w dwóch aktach, przedstawienie rozpoczynamy sobotnim konkursem drużynowym.

Po ostatnim weekendzie w Predazzo wydaje się, że w konkursie drużyn nie powinno być mocnych na Polaków. W końcu skaczemy u siebie oraz przewodzimy w klasyfikacji Pucharu Narodów. Problem polega jednak na tym, że poza pokazową w tym sezonie trójką Stoch, Żyła, Kubacki brakuje nam czwartego do kompletu. Tę pustkę ma wypełnić zdaniem trenera Horngachera Maciej Kot. Decyzja ta ma w sobie nutkę kontrowersji, bo za Maciejem nie przemawiają ani piątkowe kwalifikacje, ani ostatni pucharowy weekend, ani klasyfikacja generalna. Zdajmy się jednak na nos trenera. Polacy do tej pory tylko raz triumfowali na Wielkiej Krokwi, a było to w ubiegłym sezonie.

Głównym naszym kontrkandydatem do końcowego triumfu powinna być ekipa Niemiec, wszak nie bez przyczyny depcze nam po piętach w Pucharze Narodów. Reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów wystąpi w składzie: Geiger, Eisenbichler, Siegel i Leyhe.

Do walki o podium zapewne podłączą się ponadto reprezentacje Japonii i Norwegii, a być może przy odrobinie szczęścia także Austrii, co powoduje, że sobotnia rywalizacja zapowiada się na pasjonującą. Co ciekawe, nie zdarzyło się dotąd, by drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni stanęła na podium zawodów w Zakopanem. Czas na ten pierwszy raz?

Na starcie zobaczymy w sumie 10 reprezentacji. Rozpoczęcie konkursu jest przewidziane na godzinę 16.15.

Pełna lista startowa.

Źródło: Informacje własne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.