PŚ w Zakopanem : Bez Stefana Krafta przez cały weekend

Stefan Kraft

 Według najnowszych informacji prosto z Zakopanego Stefan Kraft nie wystąpi w żadnym z konkursów pucharowego weekendu w Zakopanem.

 Reprezentant Austrii początkowo miał wziąć udział tylko w niedzielnym konkursie indywidualnym, by nie stracić szansy na zdobycie punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zapalenie zatok z jakim zmaga się zawodnik okazało się jednak przeszkodą nie do przeskoczenia.

 Absencja Krafta to szansa dla jakiego bezpośrednich rywali w walce o miejsce tuż za podium klasyfikacji na czele z Maciejem Kotem, który może zmniejszyć swoją stratę do maksymalnie 38 punktów. Sam skoczek zmagał się z chorobą już od końcówki Turnieju Czterech Skoczni i wiadomo było, że nie bierze udziału w zawodach w pełni zdrowy. Jak dotąd nie odpuścił jednak żadnego konkursu i w obecnym sezonie na podium stał 5 razy, w tym raz wygrywając w Oberstdorfie.

 W Zakopanem trwają obecnie sesje treningowe przed kwalifikacjami, które rozpoczną się o godzinie 18:00. Jutro na Wielkiej Krokwi czeka nas konkurs drużynowy, startujący o godzinie 16:00. O tej samej porze w niedzielę zacznie się konkurs indywidualny.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.