PŚ w Zakopanem. Austria zwycięzcą konkursu drużynowego, Polska druga

fot. M. Rudzińska

Drugi konkurs drużynowy w sezonie padł łupem Austriaków. Za austriacką czwórką znaleźli się Polacy i Norwegowie. Na czwartym miejscu uplasowali się Słoweńcy, zaraz za nimi Japończycy a dopiero, na szóstym miejscu zawody ukończyli Niemcy. Bój o siódme miejsce stoczyli ze sobą Finowie i Szwajcarzy. Do drugiej serii nie awansowali Włosi.

fot. M. Rudzińska

Emocjonujący konkurs drużynowy dobiegł końca. Po sześciu skokach prowadziła reprezentacja Polski. Jednak po skoku Philippa Aschenwalda na 133 metry Austriacy odrobili stratę do Biało-Czerwonych. Ostatecznie stanęli oni na najwyższym miejscu podium. Tuż za nimi uplasowali się reprezentanci Polski. Podium dopełnili Norwegowie. Niewiele brakowało, aby na Wielkiej Krokwi wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, Polacy stracili bowiem do Austriaków tylko 8,9 punktu.

Podopieczni Michała Doleżala walczyli do samego końca. Piotr Żyła oddał dwa świetne skoki na odległość 136 oraz 137 metrów. Kamil Stoch osiągnął odległości 131 oraz 126,5 metra. Andrzej Stękała w pierwszej serii odleciał na odległość 137 metrów, jednak w drugiej próbie coś poszło nie tak i zawodnik wylądował na dystansie 115,5 metra. Dawid Kubacki również dobrze się zaprezentował. Oddał on skoki na odległość 131 oraz 133,5 metra, jednak nie pozwoliło to na odzyskanie prowadzenia przez Biało-Czerwonych.

Pełne wyniki zmagań drużynowych znajdują się tutaj.

Źródło: informacja własna.