PŚ w Yanqing. Polska dwójka w drugiej dziesiątce

15:20, 20.11.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:01, 20.11.2021

Rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie. Pierwsze zawody rozgrywane są na olimpijskim torze Yanqing National Sliding Centre. W dwójkach Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 16. miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

Rywalizacja na torze zlokalizowanym pod Pekinem rozpoczęła się od zawodów dwójek. Po zajęciu trzeciego miejsca w Pucharze Narodów Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski liczyli na dobry wynik w zmaganiach głównych. W pierwszym ślizgu Polacy popełnili kilka błędów i zajmowali 16. miejsce. W drugiej części rywalizacji spisali się znacznie lepiej, uzyskując dużo lepszy rezultat, ale ostatecznie utrzymali pozycję, na której plasowali się na półmetku. Inauguracja sezonu padła łupem Toniego Eggerta i Saschy Beneckena. Niemcy uzyskali najlepsze czasy w dwóch przejazdach i o ponad dwie dziesiąte wyprzedzili Austriaków - Thomasa Steua/Lorenza Kollera. Trzecie miejsce zajęli bracia Sics z Łotwy.

Wyniki dwójek

Jedynki mężczyzn

W drugiej sobotniej konkurencji zabrakło reprezentantów Polski. Mateusz Sochowicz wrócił już do Polski, a Kacper Tarnawski odpadł w Pucharze Narodów. W jedynkach Niemcy mieli jeszcze większe powody do radości niż dwójkach, bowiem zajęli całe podium. Zdecydowanie wygrał Johannes Ludwig, który był najszybszy w obydwu ślizgach. W drugim ustanowił rekord toru - 57,298. Na drugie miejsce z szóstego awansował Felix Loch. Trzecią pozycję zajął Max Langenhan.