PŚ w Yanqing. Polska dwójka na podium w Pucharze Narodów

11:13, 19.11.2021 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:01, 19.11.2021

Rozpoczął się olimpijski sezon w saneczkarstwie. Na torze Yanqing National Sliding Centre rozegrano Puchar Narodów, czyli kwalifikacje do Pucharu Świata. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli trzecie miejsce. Dwójka jako jedyna z naszych reprezentantów wywalczyła awans.

Chmielewski i Kowalewski pokonali trasę w czasie 59,878, co pozwoliło na zajęcie miejsca na najniższym stopniu podium w Pucharze Narodów oraz na pewny awans do zawodów głównych. Polacy byli wolniejsi zaledwie od dwóch kanadyjskich duetów. Wygrali Devin Wardrope i Cole Anthony Zajanski z przewagą 58 tysięcznych nad Tristianem Walkerem i Justinem Snithem oraz 226 tysięcznych nad Polakami.

Jedynie polska dwójka wywalczyła awans z Pucharu Narodów. Dalsze miejsca w rywalizacji kobiet wywalczyły Natalia Jamróz i Klaudia Domaradzka, które były odpowiednio 24. i 38. Triumfowała Austriaczka Lisa Schulte. Wśród mężczyzn pod nieobecność Mateusza Sochowicza jedynym naszym reprezentantem był Kacper Tarnawski. Polak uplasował się dopiero na 28. pozycji. Najlepszy był Kristers Aparjods z Łotwy.