PŚ w Wiśle: Znamy skład Polaków. Będą debiutanci

0

Trzynastu polskich skoczków zobaczymy w kwalifikacjach do pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu Świata 2019/2020. Trenerzy Michał Doleżal i Maciej Maciusiak zdecydowali, że w zawodach zadebiutują Adam Niżnik i Kacper Juroszek.

Michał Doleżal oraz Maciej Maciusiak ustalili składy na pierwsze zawody nadchodzącego sezonu. W Wiśle w skład Polaków: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Juroszek oraz Adam Niżnik. Dla dwóch ostatnich będą to pierwsze zawody Pucharu Świata w karierze.

Adam Niżnik to siedemnastolatek, który w minionym sezonie letnim dał się poznać z bardzo dobrej strony. Trzykrotnie zajmował 2. pozycję w zawodach FIS Cup. Jest członkiem kadry młodzieżowej PZN prowadzonej przez Wojciecha Topora. Kacper Juroszek jest o rok starszy i znajduje się po opieką Macieja Maciusiaka w kadrze B. Również jest uznawany za jednego z najzdolniejszych skoczków młodego pokolenia.

Program zawodów

22.11.2019, piątek
– 16:30 – trening oficjalny (2 serie)
– 18:00 – kwalifikacje
– 19:30 – ceremonia wręczenia numerów startowych

23.11.2019, sobota – konkurs drużynowy
– 15:00 – seria próbna
– 16:00 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa

24.11.2019, niedziela – konkurs indywidualny
– 10:30 – seria próbna
– 11:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.