PŚ w Wiśle: Znamy skład biało-czerwonych, są debiutanci

Już za tydzień na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, odbędą się pierwsze w tym sezonie kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata. Trener Stefan Horngacher zdecydował już kto znajdzie się w dwunastoosobowej kadrze na pierwsze zawody tej zimy.

Podczas weekendu inaugurującego Puchar Świata w skokach narciarskich, odbędą się zawody drużynowe oraz indywidualne. W kwalifikacjach do niedzielnego konkursu wystąpi dwunastu Polaków. W składzie pojawili się również debiutanci z kadry juniorskiej. Jak informuje portal sport.onet.pl, o pierwszy awans do konkursu powalczą: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka oraz Bartłomiej Czyż. Swój debiut w zawodach najwyższej rangi będą mieli dwaj zawodnicy z kadry juniorskiej prowadzonej przez Macieja Maciusiaka, czyli Paweł Wąsek i Bartłomiej Czyż.

Kwalifikacje w Wiśle zaplanowane są na piątek 17 listopada, o godz. 18:00. Dzień później odbędą się zawody drużynowe, natomiast w niedzielę konkurs indywidualny.

źródło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.