PŚ w Wiśle: Znamy program zawodów

11:04, 01.10.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 11:08, 01.10.2019

Już tylko 52 dni dzielą nas od PŚ w Wiśle. Po raz trzeci w historii gospodarzem pierwszych zimą zawodów będzie Wisła. Konkursy na Skoczni im. Adama Małysza odbędą się w czwarty weekend listopada. Międzynarodowa Federacja Narciarska zatwierdziła program zawodów, które w dniach 22-24 listopada 2019 roku rozegrane zostaną na wiślańskim obiekcie.

Tradycyjnie już rywalizacja na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince podzielona została na trzy dni. W piątek, 22 listopada odbędą się kwalifikacje, które rozpoczną się o godzinie 18:00. Dzień później najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy walczyć będą w konkursie drużynowym, którego start zaplanowano na godzinę 16:00. Natomiast w niedzielę tuż przed południem, o godzinie 11:30, rozegrane zostaną zawody indywidualne. Bilety wciąż są dostępne na stronie KupBilet.pl.

Przed rokiem w kwalifikacjach triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow. Drugie miejsce zajął nasz reprezentant Dawid Kubacki, a trzeci był Niemiec Stephan Leyhe. W konkursie drużynowym zwycięstwo odnieśli biało-czerwoni. Polacy w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch o ponad 11 punktów pokonali reprezentację Niemiec. Na najniższym stopniu podium stanęli wówczas Austriacy.

W zawodach indywidualnych triumfował Jewgienij Klimow. Na drugim stopniu podium stanął Stephan Leyhe, który do Klimowa stracił blisko seidem punktów. Trzecie miejsce wywalczył Japończyk Ryoyu Kobayashi. Tuż za najlepszą trójką uplasował się Kamil Stoch, któremu do podium zabrakło jedynie 0,3 punktu.