PŚ w Wiśle. Wielki triumf Kubackiego! Prawdziwa dominacja Polaka

Fot. M. Rudzińska

Dominacja Dawida Kubackiego! Nasz reprezentant ponownie zwyciężył w Wiśle, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek ze Słowenii, a trzeci był Norweg, Marius Lindvik.

Fot. M. Rudzińska

Prawdziwy popis Dawida

Już pierwszym skokiem Dawid potwierdził swą wielką formę. Mimo mocnego wiatru w plecy, mistrz  świata z Seefeld uzyskał 131 metrów i ukończył pierwszą serię z niewielką przewagą nad Anze Laniskiem. Trzecie miejsce, za plecami Słoweńca, zajął Ryoyu Kobayashi. Czołową piątkę uzupełnili Norwegowie, Marius Lindvik oraz Halvor Egner Granerud. Słabiej spisali się pozostali Polacy. Do drugiej serii, oprócz Kubackiego, zdołali awansować jedynie Piotr Żyła i Paweł Wąsek, którzy zajęli kolejno 13 i 23 pozycję. Aż 6 Polaków zakończyło udział w konkursie po 1 skoku.

Druga seria tylko potwierdziła dominację Dawida. Nasz mistrz skoczył 133,5 metra i wyprzedził drugiego Laniska o ponad 8 punktów. Na kolejnych pozycjach było oczywiście dużo ciaśniej. Podium uzupełnił Marius Lindvik, a w czołowej piątce znaleźli się jeszcze Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft. Pierwotnie piątą lokatę zajął Ryoyu Kobayashi, ale później Japończyk został zdyskwalifikowany. Dobry skok w drugiej serii oddał Piotr Żyła, który ostatecznie zakończył konkurs na 8 pozycji. Paweł Wąsek zajął 22 miejsce.

Wyniki konkursu

Regularność na najwyższym poziomie

Warto podkreślić, że Dawid wygrał w Wiśle wszystkie serie oceniane, a licząc razem z seriami treningowymi był najlepszy w 8 na 9 skoków. Takiej dominacji w pojedynczy weekend mogą mu pozazdrościć najlepsi skoczkowie w historii. W klasyfikacji generalnej Kubacki ma 70 punktów przewagi nad Granerudem. Wysokie szóste miejsce zajmuje Piotr Żyła. Następne zawody odbędą się za trzy tygodnie w Ruce.

Klasyfikacja generalna

Źródło: informacja własna