PŚ w Wiśle. Triumf Evy Pinkelnig i szwedzki debiut na podium. Polki bez punktów

13:28, 06.11.2022 Stanisław Zyga Aktualizacja: 14:07, 06.11.2022

Eva Pinkelnig wygrała drugi konkurs PŚ pań w Wiśle. Austriaczka wyprzedziła Katharinę Althaus z Niemiec i Fridę Westman ze Szwecji. Dla Szwedki jest to pierwsze podium w karierze. Reprezentantki Polski nie awansowały do drugiej serii.

Źródło: youtube.com

Wielki sukces Szwedki

Już po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Eva Pinkelnig. Austriaczka oddała skok na odległość 129 metrów, co dało jej kilka punktów przewagi nad Fridą Westman ze Szwecji. Trzecią lokatę zajmowała rodaczka Pinkelnig, Marita Kramer. Czołową piątkę uzupełniały Nika Kriznar ze Słowenii oraz Japonka, Sara Takanashi. Bardzo słabo spisały się Polki. Nicole Konderla zajęła 32 miejsce, a Kinga Rajda była 36.

W drugiej serii zaatakowała Katharina Althaus. Niemka, która po pierwszej próbie była szósta, oddała skok na odległość 131 metrów, co pozwoliło jej na awans aż na drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Lepsza okazała się jedynie Pinkelnig, która pokonała Althaus o ponad 10 punktów. Wiadomością dnia jest jednak trzecia pozycja Fridy Westman. Dla szwedzkich skoków to największy sukces od wielu lat. Miejmy nadzieję, że jest to zwiastun odrodzenia tej dyscypliny w kraju Westman. Czołową piątkę zawodów uzupełniły Kriznar i Takanashi, a na szóstą pozycję spadła Kramer.

Wyniki konkursu

Teraz miesiąc przerwy

Liderką PŚ kobiet po weekendzie w Wiśle jest Eva Pinkelnig, która wyprzedza Silje Opseth i Maritę Kramer. W Pucharze Narodów prowadzą Austriaczki. Następne zawody odbędą się 3 i 4 grudnia w Lillehammer.