PŚ w Wiśle: Stoch wygrywa przed swoją publicznością

Kamil Stoch

W pierwszym konkursie Pucharu Świata w Wiśle zwycięża Kamil Stoch. Drugie miejsce należy do Austriaka Stefana Krafta, a podium dopełnia Niemiec Andreas Wellinger. W pierwszej dziesiątce znajdziemy trzech naszych reprezentantów.

W pierwszej serii na pierwszym miejscu plasował się Kamil Stoch. Po skoku na 133 m uzyskał 139,1 pkt. Zaraz za nim znajdował się Stefan Kraft, który oddał skok na tą samą odległość co Polak, jednak uzyskał notę o 3,4 pkt niższą. Na trzecim miejscu znajdował się Michael Hayboeck, który po skoku na 130 m zdobył 128,5 pkt.  Jeśli chodzi o naszych reprezentantów to na 5. miejscu znajdował się Piotr Żyła, 13. był Maciej Kot, 15. Stefan Hula, 22. Jan Ziobro, 24. Dawid Kubacki. Niestety o kolejne punkty pucharowe nie powalczył Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie zajął 46. pozycję. Gregor Schlierenzauer po rocznej przerwie od skakania zajął pechowe 31. miejsce.

W drugiej serii Kamil Stoch pokazał, że to on zamierza walczyć o plastron lidera. Po skoku na 124 m uzyskał najwyższą łączną notę 268,0 pkt. Zaraz za nim uplasował się Stefan Kraft ze startą do lidera prawie 19 pkt. Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Andreas Wellinger, który zdobył 247,9 pkt. Niestety gorsze skoki oddali Piotr Żyła, który niestety spadł na 7. pozycję oraz Maciej Kot, zajmując ostatecznie 9. miejsce. Spadek w porównaniu do pierwszej serii zanotował Stefan Hula zajmując 20. miejsce. Natomiast lepszy wynik uzyskali Jan Ziobro (19. miejsce) i Dawid Kubacki (21. miejsce). Konkurs ten jest dla naszych kibiców bardzo ważny, gdyż po raz pierwszy w cyklu Pucharu Świata w Wiśle Malince to Polak stanął na najwyższym stopniu podium.

Po dzisiejszym konkursie zaszły spore zmiany w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Plastron lidera wylądował u Kamila Stocha, który zebrał dotychczas 733 pkt. Na drugim miejscu plasuje się Domen Prevc z 691 pkt. Ze stratą 4 pkt do Słoweńca na trzecim miejscu znajduje się Daniel Andre Tande. Po dobrych występach biało- czerwonych nadal prowadzimy w Pucharze Narodów przed Austrią i Niemcami.

Wyniki konkursu

Klasyfikacja generalna PŚ

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.