PŚ w Wiśle: Skocznia przygotowana lepiej niż w ubiegłym roku, będzie dodatkowy transport

Puchar Świata w Wiśle czas zacząć. Delegaci Techniczni nie mieli większych zastrzeżeń co do przygotowania obiektu, a kibice będą mogli dojeżdżać na zawody dodatkowymi autobusami. – Jestem dumny – powiedział Apoloniusz Tajner.

Kilka miesięcy przygotowań, ale udało się, chociaż trzeba przyznać, że aura w tym roku była wyjątkowo nieżyczliwa dla organizatorów Pucharu Świata w Wiśle. Wysokie temperatury w listopadzie utrudniła naśnieżenie obiektu im. Adama Małysza, ale udało się. – Delegaci Techniczni FIS nie mieli większych zastrzeżeń co do przygotowań skoczni – powiedziała Agnieszka Baczkowska w rozmowie z Tomaszem Kalembą dla Sport.onet.pl. Podczas konferencji prasowej prezes PZN Apoloniusz Tajner pochwalił organizatorów. – Jestem dumny – przyznał prezes. – Nikt wcześniej nie podjął się przeprowadzenia zawodów tak szybko. Nam się to udało – dodawał Tajner.

Dobrą informację z Wisły mamy także dla kibiców, którzy w ostatnich dniach poszukiwali informacji o przejazdach z centrum miasta pod skocznię. Tradycyjnie będzie można podróżować autokarami WISPOL. Przez cały weekend komunikacja regularna na liniach do Wisły Czarne i Wisły Malinki prowadzona będzie zgodnie z rozkładem jazdy podanym na tablicach przystankowych. Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy na czas dojazdu i dowozu kibiców na skoki.

Szczegóły:

– miejsce odjazdu na skoki do Nowej Osady skrzyżowanie: przystanek przy cukierni i aptece koło Placu Hoffa oraz przystanek ul. Olimpijska,
– miejsce odjazdu po skokach do Wisły ul. Kolejowa: skrzyżowanie Nowa Osada, przystanek na drodze z Czarnego,
– przewóz kibiców w ramach dodatkowej komunikacji odbywać się będzie na podstawie wykupionego w autobusie biletu „tam + powrót”,
– odjazdy dodatkowych autobusów na skoki: co 20 minut z możliwością częstszych odjazdów stosownie do potrzeb, dnia:
17.11.18r – od godz. 14.00 do godz. 16.10,
18.11.18r – od godz. 13.00 do godz. 15.10,
– odwóz chętnych kibiców po skokach narciarskich nastąpi do 50 minut od ich zakończenia na podstawie wykupionego w autobusie biletu oraz w miarę zapełniania autobusów i przejezdności drogi.

Źródło: Sport.onet.pl / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.