PŚ w Wiśle. Skład Polaków na pierwszy konkurs drużynowy

Fot. M. Król

Po piątkowych kwalifikacjach Michal Doleżal ogłosił nazwiska skoczków, którzy będą reprezentować Polskę w sobotniej rywalizacji drużynowej. W wytypowanej czwórce znaleźli się Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch.

Fot. M. Król

Michal Doleżal ogłosił czwórkę Biało-Czerwonych, którzy będą rywalizować w pierwszym konkursie drużynowym w sezonie. W sobotę powalczą Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. W kwalifikacji Pucharu Narodów Polska pracuje się aktualnie na siódmej pozycji, co oznacza, że przystąpi do rywalizacji przed Szwajcarią, Austrią, Norwegią, Japonią, Słowenią i liderującymi Niemcami. 

Poprzednio trzecie miejsce

W poprzednim sezonie zimowym w inauguracyjnym konkursie drużynowym w Wiśle Polacy zajęli trzecią pozycję. Wówczas w polskiej czwórce znaleźli się Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. W rywalizacji najlepsi okazali się reprezentanci Austrii, a na drugim stopniu podium stanęli Niemcy. Ostatnie drużynowe zawody minionej zimy odbyły się w Planicy. W czołowej trójce zabrakło wówczas Biało-Czerwonych.

Jutrzejszy konkurs drużynowy rozpocznie się o 16:30. Poprzedzi go seria próbna, której start jest zaplanowany na 15:30.

Źródło: PZN