PŚ w Wiśle: Skład Austriaków znany. Schlierenzauer ma błysnąć

Austriaccy skoczkowie narciarscy są już gotowi na nowy sezon Pucharu Świata. Ten rozpocznie się w Wiśle, gdzie zobaczymy sześciu podopiecznych Andreasa Feldera. W składzie nie zabrakło miejsca dla najbardziej utytułowanych zawodników – Stefana Krafta oraz Gregora Schlierenzauera.

Trener austriackich skoczków narciarskich zdecydował, że do Wisły zabierze ze sobą: Stefana Krafta, Gregora Schlierenzauera, Michaela Hayboecka, Philippa Aschenwalda, Jan Hoerla i Daniela Hubera. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na tych dwóch pierwszych. Tak przynajmniej donoszą austriackie media. Pierwsze skrzypce znów może grać Kraft, który zakończył ubiegły sezon na drugim miejscu w Pucharze Świata. – Testy w nowymi wiązaniami nie powiodły się. Wracam do starych. Skakałem na nich przez 5-6 lat, więc nie sprawi mi problemu powrót do nich – powiedział dwukrotny mistrz świata z Lahti.

Schlierenzauer zaś pod okiem Wernera Schustera miał odzyskać pewność siebie. – Czas uzbroić się w cierpliwość i zadomowić w czołowej dziesiątce. Potem można wrócić na szczyt – powiedział Gregor. Z doniesień austriackich mediów wynika, że do nadchodzącej zimy były mistrz świata przygotowany jest bardzo dobrze. To zasługa głównie Schustera, któremu Schlieri w pełni zaufał. – Zaufanie w skokach ma ogromne znaczenie. Potrzebujemy bowiem kogoś z tyłu, kto będzie mówił co można jeszcze poprawić – opisuje Schlierenzauer.

Austriacy mieli w tym tygodniu zaplanowane treningi w Innsbrucku, ale pogoda nie pozwoliła jednak na skakanie. Oddali tylko po trzy skoki na torach lodowych w Ga-Pa kilka dni temu. – Ale to był niezły trening – ocenił Felder i dodał, że jego drużyna jest gotowa na rywalizację z najlepszymi ekipami świata.

Źródło: Laola1.at/Krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.