PŚ w Wiśle: Rozpoczynamy święto skoków w Polsce (lista startowa)

Kamil Stoch

To już dziś zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich zagoszczą w Polsce, a dokładniej w Wiśle. Na piątek zostały zaplanowane dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Pierwszym przystankiem konkursów w Polsce jest Wisła, gdzie skoczkowie będą startować na skoczni im. Adama Małysza. Punkt konstrukcyjny jest wyznaczony na 120 metrze. Natomiast rozmiar, czyli HS mieści się na 134 metrze. Przypomnijmy również, że aktualnym zimowym rekordzistą jest, pochodzący z Austrii Stefan Kraft. To właśnie on podczas zawodów Puchar Świata w 2013 roku wylądował na 139 metrze.

Do udziału w kwalifikacjach zostało, zgłoszono 68 zawodników z 17 państw. Na belce zobaczymy aż 12 Polaków zarówno z kadry A, jak i B. W tym Piotr Żyła, Maciej Kot i Kamil Stoch mają  zapewniony awans do sobotniego konkursu, gdyż znajdują się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Wiśle pojawi się również Gregor Schlierenzauer, który powróci do rywalizacji po rocznej przerwie. W gronie faworytów są wymieniani właśnie Polacy, którzy swoją dobrą formę potwierdzili podczas Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz nich w gronie kandydatów do podium jest wymieniany reprezentant Norwegii – Daniel Andre Tande.

Niestety warunki wietrzne w Wiśle podczas tego weekendu nie należą do optymistycznych. Do Wisły dotarł silny wiatr, który może uniemożliwić przeprowadzenie konkursów. Podczas kwalifikacji przewiduje się wiatr od 8 do 15 m/s. Jednak miejmy nadzieje, że warunki wietrze podczas konkursów będą stabilne.

Lista startowa kwalifikacji.

Program zawodów:

Piątek, 13.01.2017

16:00 – Oficjalny trening

18:00 – kwalifikacje

Sobota, 14.01.2017

15:00 – seria próbna

16:00 – pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15.01.2017

14:30 – kwalifikacje

16:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.