PŚ w Wiśle: Rozpoczynamy sezon olimpijski. Kto wygra pierwsze kwalifikacje? (lista startowa)

Już w ten weekend, a więc już dziś, będziemy świadkami inauguracji kolejnego sezonu PŚ w skokach narciarskich. Dużym plusem dla naszych kibiców jest fakt, iż rozpoczynający się sezon oglądać mogą w Polsce, na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince.

Sezon 2017/2018 w skokach narciarskich rozpoczyna się już dziś 17 listopada, a zakończyć ma się 25 marca przyszłego roku oczywiście zmaganiami w Planicy. W dniu dzisiejszym zawodnicy rywalizować będą w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę rozegrane zostaną zmagania drużynowe. Do tej pory poznaliśmy składy niektórych drużyn (patrz tu). Na liście startowej zobaczymy m.in. Simona Ammanna, Stefana Krafta, Andreasa Wellingera, czy Daniela Andre Tande.

W tym sezonie zimowym największą i chyba najbardziej kontrowersyjną nowością jest konieczność kwalifikowania się przed każdym konkursem wszystkich zawodników. Tym samym “znika” tzw. TOP 10, która mogła podchodzić do kwalifikacji jak do skoku treningowego. Tym samym ma to urozmaicić zawody, bowiem kwalifikacje nie były tak bardzo uczęszczane przez kibiców.

Przypomnijmy jak wyglądał koniec ubiegłego sezonu. Kryształowa kula powędrowała do Stefana Krafta, drugie miejsce należało się Kamilowi Stochowi, a podium dopełnił Daniel Andre Tande. W pucharze Narodów najlepiej spisali się Polacy, którzy wyprzedzili drugich Austriaków i trzecich Niemców.

Lista startowa

Program zawodów:
17.11.2017 (piątek)

11:00 – odprawa drużyn
16:00 – oficjalny trening (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

18.11.2017 (sobota)

15:00 – seria próbna
16:00 – pierwsza seria konkursu drużynowego

19.11.2017 (niedziela)
14:00 – seria próbna
15:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.