PŚ w Wiśle: Rozpoczynamy polskie tournee! (lista startowa)

SAM_23032Już dziś rozpoczynamy polskie święto! Karuzela Pucharu Świata dojechała do naszego kraju! 66 – zawodników z szesnastu państw weźmie udział w kwalifikacjach do wieczornego konkursu w Wiśle. Nasz kraj będzie reprezentować 12 skoczków na czele z Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą! Skakanie w Wiśle rozpoczynamy już o godz. 9:00!

Nasz kraj będzie reprezentować 12 zawodników:  Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Adam Ruda, Krzysztof Leja i Stanisław Biela. W treningach i kwalifikacjach wystąpi 66 – zawodników. Wśród nich są takie nazwiska jak: Lider Pucharu Świata – Michael Hayboeck, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni – Stefan Kraft, weteran wśród skoczków – Noriaki Kasai i rekordzista w ilości wygranych w Pucharze Świata – Gregor Schlierenzauer. Konkurs zapowiada się bardzo emocjonująco. Dwóch młodych Austriaków chce zawalczyć o fotel Lidera Pucharu Świata. Jak zwykle przy okazji takich konkursów może objawić się nowa gwiazda. Nie mielibyśmy nic przeciwko temu aby Polacy zdominowali zawody w Wiśle. Kamil Stoch wraca po kontuzji stawu skokowego i jest w coraz lepszej dyspozycji, Maciej Kot wydaje się, że uporał się ze swoimi problemami, Piotra Żyłę stać na  bardzo dobre skoki. W konkursie wystąpi jeszcze srebrny medalista Mistrzostw Polski – Adam Ruda. Czeka nas więc dzień pełen wrażeń!

Pełna lista startowa treningów i kwalifikacji

Na godzinę 9:00 zaplanowane zostały dwie serie treningowe. O godzinie 11:00 powinny rozpocząć się kwalifikacje. Relacje z nich można śledzić na portalu berkutschi.com. Transmisja z kwalifikacji na żywo od godz. 10:45 w stacji TVP1 i Eurosport. Konkurs indywidualny zaplanowany jest na godz. 17:30.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników na nasze profile na facebooku i twitterze gdzie przeprowadzimy relacje zza kulis Pucharu Świata w Wiśle.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.