PŚ w Wiśle: Przed nami drugi konkurs indywidualny (lista startowa)

_DSC0552

Dziś kolejna gratka dla Polskich kibiców związana z drugimi zmaganiami na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. W niedzielne popołudnie czekają nas kwalifikacje, a następnie drugi konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Świata.

Do kwalifikacji drugiego konkursu rozgrywanego w Wiśle Malince zgłoszonych zostało 68 zawodników z 17 krajów. W ich skład wchodzić będzie 12 naszych reprezentantów. Kwalifikacje rozpoczną z pierwszymi czterema numerami kolejno: Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun i Jakub Wolny. Następnie z 25. numerem startowym skakać będzie Klemens Murańka, 29. Aleksander Zniszczoł, 35. Jan Ziobro, 46. Stefan Hula i 51. Dawid Kubacki. Pewni startu w pierwszej serii konkursowej są natomiast: 60. Piotr Żyła, 64. Maciej Kot i 68. Kamil Stoch, którzy należą do zawodników, którzy skok w kwalifikacjach mogą traktować jako ten czysto treningowy.

We wczorajszym historycznym dla PŚ w Wiśle konkursie po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium znalazł się Polak. Tym samym mogliśmy po raz kolejny słuchać Mazurka Dąbrowskiego, tym razem w „dobrej – nie Austriackiej” wersji. Również pod względem zmiany prowadzącego w generalnej klasyfikacji możemy stwierdzić, iż konkurs ten był przełomowy. Po dwunastu zmaganiach to Polak po raz kolejny przejął żółty plastron i miejmy nadzieje uda mu się utrzymać już do samego końca.

Program zawodów:

Niedziela, 15.01.2017

14:30 – Kwalifikacje

16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.