PŚ w Wiśle: Pracują intensywnie! Znowu dodatkowe bilety!

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Wisła już po raz trzeci przygotowuje się zimą do przyjęcia najlepszych skoczków świata. Puchar Świata zagości tam 15. stycznia 2015. Od tygodnia na skoczni im. Adama Małysza intensywnie pracują armatki produkujące śnieg.

Białego puchu jest już bardzo dużo, co wprawia szefa Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w skokach narciarskich w optymistyczny nastrój. –  Już teraz mamy na skoczni więcej śniegu niż rok temu przywieźliśmy z Chochołowa – cieszy się Andrzej Wąsowicz. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie takiego problemu, jak przed rokiem. Aura sprzyja, ponieważ od kilku dni w Wiśle panują mrozy. – Rozpoczęliśmy naśnieżanie w ubiegły wtorek o godzinie 16:00. Trzeba wykorzystać każde 15 minut, więc czuwamy przy armatkach dzień i noc, wyłączamy je tylko wtedy, kiedy musimy je przesunąć lub robi się zbyt ciepło – tłumaczy szef Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz. –  Jesteśmy na bieżąco z prognozami pogody i wiemy, że w najbliższym czasie ma przyjść małe ocieplenie, ale później wszystko ma wrócić do normy i od soboty znów będzie mroźnie. Wszystko wygląda optymistycznie – cieszy się wiceprezes PZN.

Wąsowicz zapewnia, że zgromadzili już w Wiśle dużo śniegu. Jeśli chodzi o zeskok, to pozostało do naśnieżenia jakieś 30 metrów pod progiem i tam będą także robić rezerwę. Organizatorzy rozpoczęli też lodzenie torów najazdowych. Oczywiście po zakończeniu naśnieżania skoczni będą produkowane zapasy śniegu, bo trzeba być dobrze przygotowanym, żeby nie przerabiać wariantu ubiegłorocznego, czyli przywozić śnieg z Chochołowa.

Dla kibiców, którzy chcą pojechać na PŚ do Wisły, a martwią się brakiem biletów, mamy miłą niespodziankę! Specjalnie na zawody Pucharu Świata powstanie dodatkowa trybuna z miejscami siedzącymi (A8), a to wszystko dzięki dużemu zainteresowaniu biletami na te międzynarodowe zawody. 24 listopada w sprzedaży pojawiło się prawie 600 biletów do tego sektora i wszystkie rozeszły się błyskawicznie. W związku z tym organizatorzy postanowili powiększyć tę trybunę o kolejne 500 miejsc, nadal w cenie 80 zł za sztukę. Nastąpiła też mała zmiana w programie zawodów. Serię próbną przed konkursem przesunięto o 30 minut.

Zapraszamy wszystkich do Wisły!

Program zawodów Pucharu Świata w Wiśle (czwartek, 15 stycznia 2015r.):

09:00 – oficjalny trening (dwie serie)
11:00 – kwalifikacje
16:30 – seria próbna
17:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

Źródło: Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.