PŚ w Wiśle. Pokaz siły Dawida Kubackiego w pierwszej serii

fot. Tomasz Markowski

Nie zwalnia tempa Dawid Kubacki. Dominujący na treningach i zwycięski w kwalifikacjach Dawid Kubacki wygrał pierwszą serię inauguracyjnego konkursu w Wiśle. Świetnie zaprezentowali się też Piotr Żyła (czwarty) i Paweł Wąsek (dziewiąty). Do drugiej serii awansowało łącznie sześciu naszych zawodników.

fot. Tomasz Markowski

Kubacki skoczył na odległość 130,5 m i z notą 130,8 pkt wygrał pierwszą serię. Jego przewaga nad drugim Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem (który skoczył 130 m) wyniosła 3 pkt. To sporo, ale Dawid musi oddać równie dobry skok w drugiej serii. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft (125 m / 124,5 pkt). Piotr Żyła na pewno powalczy o podium. Aktualny mistrz świata po skoku 121,5 m dostał łączną notę 129 pkt. Dziewiąty był Paweł Wąsek (124,5 m / 117,9 pkt).

Pech i szczęście Stocha

O pechu, ale i o szczęściu może mówić Kamil Stoch. Przy lądowaniu wypięło mu się wiązanie, co kosztowało go parę miejsce (skończył serię na miejscu 13.). Niemniej – takie sytuacje mogą skończyć się o wiele gorzej, niewiele brakło do upadku. W drugiej serii wystąpią też Tomasz Pilch (miejsce 21.), i Stefan Hula (miejsce 25.).

wyniki pierwszej serii

źródło: wiadomość własna