PŚ w Wiśle. Kubacki po swojemu. Na treningu pięknie jak w lecie

screeny - TVP Sport

Dawid Kubacki wygrał pierwszy trening przed kwalifikacjami do konkursu w Wiśle inaugurującego Puchar Świata 2022/2023. Świetnie spisali się też Norwegowie – Halvor Granerud i Marius Lindvik. Wysoko uplasował się również Piotr Żyła. 

screeny – TVP Sport

Za nami pierwszy trening do premierowego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Na sam start bardzo wysoką formę zasygnalizował, a jednocześnie potwierdził Dawid Kubacki. Potwierdził, bowiem 32-latek fantastycznie spisywał się podczas zmagań Letniego Grand Prix oraz mistrzostw kraju. W piątek Polak rozpoczął skakanie od próby na odległość 127,5 metra.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Norwegowie. Drugi Halvor Granerud i trzeci Marius Lindvik uzyskali próby odpowiednio na 129 i 127 metr. Czwarte miejsce na pierwszym treningu zajął najlepszy ze Słoweńców Anze Lanisek. Piątkę zamknął Austriak Daniel Tschofenig.

Szósty był drugi z reprezentantów Polski Piotr Żyła po skoku na odległość 123,5 metra. Szesnaste miejsce zajął Kamil Stoch, a lokatę niżej uplasował się Paweł Wąsek. Pierwszy z nich wylądował na 121 metrze, drugi z wyższej belki skoczył pięć metrów dalej. 24. był Aleksander Zniszczoł, 27. Kacper Juroszek, 33. Jan Habdas, 34. Stefan Hula, 40. Klemens Murańka, 44. Maciej Kot, 45. Jakub Wolny, 52. Tomasz Pilch, a 61. Andrzej Stękała.

Kolejny trening, kolejna petarda Dawida

Kubacki w drugiej serii treningowej pokazał się z równie świetnej strony. Mistrz świata wylądował na 128 metrze i znów zajął pierwsze miejsce. Ponownie blisko Kubackiego uplasował się Marius Lindvik, który skoczył metr bliżej od podopiecznego Thomasa Turnbichlera i stracił do niego dwa punkty. Tym razem trzecie miejsce zajął Anze Lanisek. Słoweniec uzyskał odległość 127,5 metra przy nieco lepszych warunkach atmosferycznych.

W czołowej piątce uplasowali się też Jan Hoerl oraz Timi Zajc. Dobrą próbę oddał Paweł Wąsek, który po próbie na 126 metr został sklasyfikowany na jedenastej pozycji drugiego treningu. Dwie lokaty niżej na liście wyników znalazł się Piotr Żyła. 22. był Kamil Stoch, 32. Klemens Murańka, 33. Jan Habdas, 34. Tomasz Pilch, 36. Aleksander Zniszczoł, 43. Jakub Wolny, 44. Stefan Hula, 46. Maciej Kot, zaś 55. Andrzej Stękała.

Pełne wyniki treningu

Źródło: informacja własna

Obserwuj