PŚ w Wiśle: Kto rozpocznie sezon od wiktorii? Dziś konkurs indywidualny (lista startowa)

Kamil Stoch w Proszowicach o nowym trenerze

Już dzisiaj odbędzie się pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019. Kto ma największe szanse na wygraną?

To już drugi raz, gdy sezon rozpoczyna się na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince. W zeszłym roku niespodziewanym zwycięzcą inauguracyjnego konkursu był Japończyk Junshiro Kobayashi, który wyprzedził Kamila Stocha i Stefana Krafta. W tym roku w konkursie indywidualnym weźmie udział 50 zawodników. Wśród nich zobaczymy sześciu Polaków: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Macieja Kota i Kamila Stocha, którzy przeszli pomyślnie przez kwalifikacje. Do drugiej serii awansuje 30 skoczków.

Za największych rywali Polaków można uznawać dobrze dysponowanych Niemców ( Stephana Leyhe, Karla Geigera, Richarda Freitaga), którzy nieźle spisali się podczas sobotniego konkursu drużynowego. Groźny może okazać się także Evgeniy Klimov z Rosji, czyli zwycięzca piątkowych kwalifikacji. Dodatkową motywacją dla każdego z nich jest zapewne żółty plastron lidera, w którym wystąpi najlepszy zawodnik dzisiejszego konkursu podczas następnych zawodów.

PEŁNA LISTA STARTOWA 

Początek serii próbnej przed konkursem będzie miał miejsce o godzinie 14, natomiast konkurs ma się rozpocząć o 15. Transmisje z dzisiejszych zmagań można obejrzeć w TVP Sport, TVP 1 i Eurosport 1.

Źródło: Informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.