PŚ w Wiśle: Kto pierwszym liderem nowego sezonu? (lista startowa)

fot. Anna Felska

Po sobotnim konkursie drużynowym, w którym najlepszy wynik uzyskała reprezentacja Austrii, czas na pierwszy w sezonie konkurs indywidualny. Czy Kamil Stoch powtórzy występ z piątkowych kwalifikacji? Jak na skoczni im. Adama Małysza zaprezentują się pozostali Polacy?

fot. Anna Felska

Inaugurujący sezon konkurs drużynowy już po raz drugi z rzędu okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Austrii. Reprezentanci tego kraju wygrali drużynową rywalizację w Wiśle również w zeszłym roku. Podobnie jak wczoraj, trzecie miejsce przypadło wtedy Polakom. Czy choć częściowo uda się powtórzyć również podium z konkursu indywidualnego? Podczas zeszłorocznej inauguracji w niedzielnych zawodach triumfował Daniel Andre Tande, który wczoraj nie zachwycał – indywidualnie uzyskał dopiero dwudziestą czwartą notę. Czy dzisiejszy dzień okaże się dla niego bardziej udany?

W niedzielnym konkursie na starcie pojawi się jedenastu reprezentantów Polski. Z pierwszym numerem na belce pojawi się Andrzej Stękała. Tuż po nim do startu w pierwszej rundzie przystąpią Paweł Wąsek i Tomasz Pilch. Jako dwunasty swój skok odda Klemens Murańka, a jako szesnasty – Aleksander Zniszczoł. W konkursie obejrzymy też Maciej Kota (numer 21), Jakuba Wolnego (numer 23), Piotra Żyłę (numer 41), Kamil Stoch (numer 46) oraz Dawida Kubackiego (numer 47).

Pośród faworytów do zajęcia wysokich lokat w dzisiejszym konkursie znajduje się z pewnością triumfator piątkowych kwalifikacji, Kamil Stoch. Czy do czasu konkursu Polakowi uda się pozbyć towarzyszących mu wczoraj dolegliwości? Oprócz niego w rywalizacji na obiekcie im. Adama Małysza będą się liczyć Stefan Kraft – zwycięzca obu piątkowych treningów, Halvor Egner Granerud, który osiągnął wczoraj najlepszy indywidualny rezultat, czy też Niemcy – Eisenbichler, Geiger i świetnie wczoraj dysponowany Paschke.

Początek konkursu indywidualnego zaplanowano na godzinę 16:00. Poprzedzi go seria próbna, która ma się rozpocząć o 15:00.

Lista startowa

Źródło: informacja własna