PŚ w Wiśle: Kraft i Eisenbichler triumfują w treningach, Murańka i Stoch meldują się w czołówce

Fot. Magdalena Janeczko

Skok na odległość 113.5 metra oddany przez Jarosława Krzaka rozpoczął trening przed pierwszym konkursem Pucharu Świata w sezonie 2020/21, rozgrywanym w Wiśle. W pierwszej serii treningowej najlepszy okazał się Stefan Kraft, obrońca Kryształowej Kuli, nie zawiedli też Polacy – i to nie tylko ci, po których oczekiwaliśmy świetnych skoków.

Fot. Magdalena Janeczko

Skocznia, której rozmiar wynosi 134 metry, przywitała skoczków lekkim wiatrem pod narty. Na palcach jednej ręki można policzyć zawodników, którym uśredniony wskaźnik wiatru pozwalał na dodanie punktów. W tych wyrównanych warunkach najlepiej poradził sobie Stefan Kraft, skacząc 129 metrów. Tuż za nim uplasował się Markus Eisenbichler (taka sama odległość). W czołowej piątce klasyfikacji widzieliśmy dwóch Polaków – trzeciego Kamila Stocha (127.5 m) i piątego Klemensa Murańkę (132.5 m, najdalszy skok), rozdzielił ich jeszcze Michael Hayboeck. Paweł Wąsek był 10., Dawid Kubacki 21., w trzeciej dziesiątce zameldowali się też Zniszczoł, Wolny i Hula.

W drugim treningu najlepszy skok oddał Markus Eisenbichler z Niemiec. Skoczył na odległość 129,5 metra, dzięki czemu porawił swój wynik z pierwszej serii treningowej o 0,5 metra. Powracający do rywalizacji Andreas Wellinger skoczył na odległość 119 metrów. Wśród Polaków najlepiej wypadli Klemens Murańka (124,5 m) oraz Kamil Stoch  (124 m). Uplasowali się odpowiednio na 8 i 9 miejscach.  Dawid Kubacki był 12., Andrzej Stękała 14., a Piotr Żyła 17. Do drugiej dziesiątki, na 19. lokatę, wskoczył również Paweł Wąsek. Druga seria treningowa odbywała się z drobnymi perturbacjami spowodowanymi zbyt silnym wiatrem. Z belki musiał zejść Marius Lindvik. Zaraz potem Norweg skoczył na odległość 120,5 metra.

Pełne wyniki treningów znajdują się tutaj. 

Źródło: informacja własna.