PŚ w Wiśle. Jan Hoerl numerem jeden w kwalifikacjach. Jedenastu Polaków w niedzielnym konkursie

19:07, 03.12.2021 Agnieszka Bartmańska Aktualizacja: 19:48, 03.12.2021
reo

Pierwszy polski weekend sezonu Pucharu Świata 2021/2022 rozpoczęty. W kwalifikacjach na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle najlepszy okazał się Austriak, Jan Hoerl. Awans wywalczyło jedenastu Biało-Czerwonych.

Jan Hoerl lądując na 129 m zwycięża w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. Wyprzedził tym samym o 1 pkt lidera klasyfikacji generalnej, Karla Geigera (134 m). Trzecią pozycję zajął Norweg, Marius Lindvik (132 m). Kolejne miejsca należą do Piusa Paschke, Jewgienija Klimowa oraz Cene Prevca ex aequo z Naokim Nakamurą na szóstym. Ósmy Niemiec, Andreas Wellinger, dziewiąty Japończyk, Yukiya Sato i zamykający czołową dziesiątkę, Kamil Stoch.

Dobry występ Polaków

W niedzielnych zawodach zobaczymy jedenastu reprezentantów Polski. Sztuka awansu nie udała się dwóm Biało-Czerwonym, Jarosławowi Krzakowi, który zakończył występ w Wiśle na miejscu 58. oraz Maciejowi Kotowi, który został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Aleksander Zniszczoł uplasował się na pozycji 45., stopień wyżej zajął Tomasz Pilch. W czwartej dziesiątce znalazł się także debiutujący Jan Habdas. Klemens Murańka, Paweł Wąsek oraz Stefan Hula kolejno 33.,34. i 35. Dawid Kubacki 28., 22. Andrzej Stękała oraz zamykający drugą dziesiątkę, Piotr Żyła. Jakub Wolny na miejscu 19. Najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Kamil Stoch, skacząc na odległość 122,5 m zajął pozycję 10.

Już jutro zaplanowany na godzinę 16:30 konkurs drużynowy.